Přinášíme do vašich domovů kvalitu

Ponořte se spolu s námi do voňavého lůna čisté přírody malebného Pošumaví a dopřejte svému tělu, mysli i duši pořádnou porci zdraví a krásy.

Za naší značkou stojí KVALITA, JEDINEČNOST, ORIGINALITA, VÁŠEŇ A VIZE předávat vám jen to nejlepší, co zdejší příroda nabízí.

Tak trochu jiný MED z Pošumaví je blahodárným včelím produktem připraveným svým zákazníkům obohacovat každý jejich den o cenné vitamíny, minerály, stopové prvky a přinášet radost a štěstí z každé užité lžičky. 

 Je nám ctí dodávat do vašich láskyplných domovů kousek našeho sladkého medového ráje. 

Naše každodenní poctivá péče, neutuchající trpělivost a vášnivá posedlost je odměněna OCENĚNÍM kvality a ojedinělosti, ale také VÍTĚZSTVÍM nás samých nad sebou.

Med jak má být® 

Stejně jako v předešlé sezóně, obhájil i letošní rok 2019, náš nebesky lahodný Med z Pošumaví certifikát Med jak má být®. Pečlivý rozbor vzorku medu se zaměřil jako tradičně na obsah vody, sacharózy, hydroxymethylfurturalu a elektrické vodivosti. Všechny zmíněné hodnoty jsou v normě a splňují podmínky a pravidla pro udělení tak významného ocenění, jakým bezesporu pečeť Med jak má být® je. 

Kromě těchto základních parametrů byl zjišťován i podíl škrobu a karamelu. Jak jinak, než s negativním výsledkem. Nic podobného v našem medu nenajdete. Med z Pošumaví si zakládá na tradici, kvalitě a jedinečnosti.

3 zlaté medaile pro náš opravdový Český med z Pošumaví

Předposlední říjnový víkend nás odměnil za naši celoroční píli, péči a nadšení. Bez těchto tří základních ingrediencí bychom na stupínek vítězů asi jen stěží dosáhli. Když k tomu ještě přimícháme radost, lásku a vášeň, vzniká ... jedinečný MED z Pošumaví... v čisté přírodě provoněné rozkvetlými loukami, zahalené do pláště hustých smíšených lesů. 

Zlatem nás odměnila Olomouc. Převzetí medailí na 21. včelařské konferenci byla taková "medová třešínka na šlehačkovém dortu". Odměna za vytrvalost, odvahu a zanícení pro práci. 

Med připravujeme s láskou k vám, úctou k přírodě.

MED JAK MÁ BÝT ®

Představujeme vám náš MED jak má být®. 

ČESKÝ MED z Pošumaví si odnáší po analýze VÚVč další velké významné ocenění. Každá sklenička medovicového medu stáčeného 23. června 2018 (šarže 3/2018) se pyšní jedinečnou pečetí MED jak má být®.


Naším cílem je nabízet KVALITU


Med s pečetí MED jak má být® prodáváme přímo "ze dvora". Po každém medobraní se vlévá rovnou do dobře sterilizovaných obalů a míří přímo na váš stůl. Neprochází žádnými úpravami chutí ani vůní ani se netransportuje dlouhé vzdálenosti do obchodních sítí. Zkrátka a dobře, z medníku nejkratší cestou do zákazníkovi spíže.


Jaký je to vlastně MED a co se na něm hodnotí?


Hodnotící institucí je Výzkumný ústav včelařský v Dole, který  se při analýzách vzorků  medu zaměřuje na jeho KVALITU. 

Zralý med se vyznačuje nízkým obsahem vody. Z medníku je vybírán ve správný okamžik, kdy je přebytečná voda odpařená a plásty jsou zavíčkované. Dále nesmí med obsahovat žádné cizí příměsi, ani řepný cukr či zbytky škrobových sirupů. Kvalitní med musí velmi dobře chutnat, mít tu správnou medovou barvu bez cizích příměsí.

Náš ČESKÝ MED z Pošumaví SPLŇUJE přísné požadavky zákona o potravinách č. 110/1997 Sb a vyhlášky č. 76/2003 Sb. stanovující požadavky pro med.

Med jak má být® se dostává k zákazníkovi od svého medobraní v nezměněné podobě. Po jeho vytočení je naplněn do řádně vymytých a vysušených sklenic, zavíčkován, označen pečetí a uskladněn při teplotě do 20 °C. Případná cukernatost rozhodně není závadou, ale naopak, známkou vysoké kvality medu. Med NENÍ rozehříván, ztekucován ani jinak upravován.

Zdroj: www.beedol.cz

Náš med se pyšní označením ČESKÝ MED

Jak na svět přichází medový sen? To se takhle jednou ráno probudíte a myšlenky se vám honí hlavou jako včely v úle. Tak to se přesně přihodilo mému muži, když se před lety rozhodl včelařit na vlastní triko. Celá dlouhá léta byl takovým včelařským pomocníkem svému tatínkovi a vyčkával na chvíli, kdy si bude jistý, že to všechno zvládne sám.

A tak se jednoho dne pod korunami našich košatých akátů objevil první včelín. Takový modrý domeček s pěti barevně odlišenými bytečky, ze kterého začaly pozvolna vylétávat včelky a prozkoumávat terén.

"Bude se jim tady líbit" pronesl můj muž a nadšeně hemžení před úly sledoval. To se včelky začaly vydávat na své průzkumné lety terénem.

Malebná krajina vystřižená jako z pohádkového světa nabízí čistotu, krásu a hojnost. A také kouzelné výhledy do romantického údolí s loukami plnými voňavých květů. Úpatí Želívského vrchu dotváří rozlehlý ovocný sad plynule přecházející ve smíšený les.

To vše a mnohem více slibovalo KVALITNÍ  a HODNOTNOU snůšku nektaru.

Tehdejší první medobraní v Pošumaví bylo štědré. Med byl lahodný s jemnou chutí a něžnou vůní. Po první uspořádané ochutnávce nám ve spíži zbyly vyprázdněné regály. A objednávky na další a další a další sklenice jen přibývaly. A tím se začal rozrůstat i náš včelí park.

Když jsem na přelomu roku vytvářela svou nástěnku vizí, předsevzala jsem si posunout náš med o krůček dál. Ohlasy na náš med mě přesvědčily, že ON stojí za to, aby se ucházel o cenu v soutěži ČESKÝ MED. 

A tak jsem začala studovat podmínky účasti, popustila uzdu své tvůrčí energii a vytvořila etikety podle platných a normou schválených požadavků a vyplnila veškeré potřebné náležitosti k zapojení se o ceny.

Přesvědčená kvalitou našeho lahodného včelího produktu jsem zaslala dva vzorky z druhého medobraní k analýze a netrpělivě očekávala verdikt.

O týden později jsem z poštovní schránky vyndala velkou bílou obálku a z ní vytáhla závěrečnou zprávu.

Náš Med z Pošumaví je hoden nosit hrdě známku s označením ČESKÝ MED.


Zdroj: www.beedol.cz

Název ČESKÝ MED si připisuje další medobraní

Poslední medobraní roku 2018 si vysloužilo opět název ČESKÝ MED. 

Nedávno se nás jeden náš zákazník zeptal, proč vlastně dává Výzkumný ústav ocenění ČESKÝ MED, když je přece všem jasné, že med z Čech pochází. Český med mají tedy všichni včelaři, co medují na českém území. 

Oprávnění používat název ČESKÝ MED mohou jen ti, kteří svůj med podrobí analýze ve zkušební laboratoři. Výsledky pak musí splňovat podmínky svazové normy ČESKÝ MED č. ČSV 1/1999, které jsou nezbytné k tomu, aby mohl být med takto nazýván.

Z každého našeho medobraní je odesílán do zkušební laboratoře vzorek medu, který je následně analyzován a vyhodnocen. Když med splňuje požadavky zákona o potravinách (č. 110/1997 Sb.) a vyhlášky (č. 76/2003Sb.), je mu udělen příslušný certifikát opravňující přívlastek ČESKÝ užívat.

Norma na ČESKÝ MED má přísnější pravidla pro obsah vody a pro HMF (hydroxymethylfurfural). Vyhláška udává u obsahu vody povolený limit maximálně 20 %, norma pak maximálně 18 %. Náš med má obsah vody 16,6%.

U HMF je vyhláškou povolené množství maximálně 40 mg/kg, norma ČESKÝ MED povoluje pak jen maximálně 20 mg/kg. Medovicový med z Pošumaví obsahuje 3,4 mg/kg.

Med z Pošumaví míří do Brna

Moravská metropole hostila Med z Pošumaví

Koncem srpna se náš Med z Pošumaví vydává na cestu dlouhou více jak tři sta padesát kilometrů, aby se mohl ukázat v celé své parádě na vzdělávací a degustační konferenci včelařů v brněnských Žabovřeskách.

Přesně v polovině září se na dva dny otevřely dveře Kulturního domu Rubín pro všechny příznivce a nadšence sladkého zdravého medového mlsání. Ojedinělá akce spojená s ochutnávkou, výstavou a představením apiterapie jako alopatické metody léčby včelími produkty nám přinesla nové zkušenosti, rozšířila obzory a roznítila další plamen nadšení do budování naší značky.

Do vašich domovů přinášíme opravdový Český med z Pošumaví s pečetí MED JAK MÁ BÝT® a ručíme za jeho výbornou kvalitu prověřenou Státní veterinární správou a Výzkumným ústavem včelařským.

Tři slova, která náš Med z Pošumaví nejlépe vystihují:

M - mistrovský 

E - excelentní   

D - drahocenný