Vítejte v pohádkové říši Medu z Pošumaví

Přijměte pozvání do lůna čisté přírody Pošumaví a ponořte se spolu s námi do duševní rovnováhy, radosti a štěstí. 

Nalaďte se do pohody, která nikdy nekončí.

Zamilujte se do voňavého světa medu, skrze něhož poznáte chuť ryzí krásy, dokonalé čistoty a věčné blaženosti. 

Poznejte přirozenost pravého ráje a buďte v souladu sami se sebou.

Přinášíme do vašich domácností kousek malebného kraje uschovaného s láskou a nadšením do skleniček plných sladké zdravé harmonie. 


Předáváme vám výbornou kvalitu, pošumavskou jedinečnost a přidanou hodnotu.


Prodáváme každou skleničku jako originál s kouskem naší duše.

Ochutnejte porci medového zdraví z Pošumaví

Náš Med z Pošumaví je...


 • z čisté přírody středního Pošumaví
 • vyráběn s láskou, vášní a nadšením
 • plný energie, vitality a jedinečnosti
 • zárukou vysoké kvality 
 • oceněný třemi zlatými medailemi
 • Med jak má být®
 • právem označený ČESKÝ
 • přírodní potravinou a duševní pohodou
 • afrodiziakem všem smyslům
 • radostí a štěstím
 • zdrojem blahodárných živin
 • z lokality s naprostou absencí zemědělských plodin (ne-řepkový)


Prozkoumejte krajinu, kde Med z Pošumaví přichází na svět

(vstupte tlačítkem níže)

 

Na kolik si našeho výjimečného tekutého zlata ceníme?


Prozkoumejte ceny, vyberte a objednejte si

Jak se začal psát příběh medového království

aneb na skok do říše jedné pohádky


Bylo, nebylo... za třemi kopci, dvěma údolími a jedním potůčkem na úpatí vrchu Želiv se kdysi dávno usadil rytíř se svou vyvolenou. Jejich láska kvetla a voněla stejně tak, jako všechny okolní louky a háje, kam se denně vydávali nalézat klid a harmonii. Uprostřed panenské přírody Pošumaví objevili pozemský ráj a nevyčerpatelnou sílu. 

Svou tvůrčí a kreativní energii vkládají do budování domova, rozvíjení talentu a hledání přidaných hodnot života.

Jeden druhému po boku stáli u zrodu několika úspěšných projektů, ale i takových, co je stáhly ke dnu, donutily je odrazit se, znovu popadnout dech a najít novou cestu. 

Den co den stále přemýšlejí nad různými strategiemi svého podnikání a objevují hodnotné životní vize.


Kde se vzal Med z Pošumaví?


Právě ON za tím vším stojí. ON je strůjcem našeho tak trochu (ne)obyčejně obyčejného příběhu Medového království. ON sedí na tom pomyslném vyřezávaném trůnu potaženém červeným brokátem, zahalený do hermelínového pláště a vládne. Spravedlivě, láskyplně, s velkou úctou a pokorou. Pro své "oddané podané" je zárukou plného zdraví, vnitřní pohody, věčné radosti a blahodárné energie.

Sláva jeho vlády se rozkřikla až za hranice svého království a brzy si jej oblíbil i lid ze sousedství. Jeho království se nachází v čistém panenském lůně Pošumaví. Není tedy divu, že se sem sjíždějí krajané z celého širokého okolí.

Král je velmi moudrý. Štědře se dělí o své medové bohatství. S úctou a pokorou rozdává zlatý mok všem, kteří si cení oné božské a prospěšné esence zdraví a věčného mládí.

Ač bylo jeho srdce naplněné pocity štěstí, lásky a blahobytu, přesto se začínal cítit sám. Místo po jeho boku bylo prázdné. Co je to za krále bez královny, myslíval si často pro sebe. Každý správný Král by měl mít vedle sebe svou Královnu. Laskavou, vlídnou a milující.

I vydával se čím dál častěji v myšlenkách na daleké cesty. Velkolepou krajinou snů, která ho prováděla temnými lesy, tajemnými údolími, hřebeny vysokých hor přes vyprahlé pouště a chladné vody nekonečných oceánů.

Bloumal a nechával se vést svou silnou intuicí. Jen jedna cesta bude správná. Ta, na jejímž konci na Krále čeká jeho vytoužená Královna. Zimy střídala léta a jara si hrála na schovávanou s podzimy. Chvíle uspokojení se míjely s okamžiky beznadějí. Víru v nalezení své vyvolené však nikdy neztratil.

Štěstí a úspěch nepřichází ze dne na den. Takové vzácné ingredience života si zaslouží jen ti poctiví a vytrvalí, co jdou dál po své cestě navzdory nepřízni osudu a náhodným překážkám. Král vytrval a svou lásku našel.


Když potkal svou královnu...Na konci dlouhatánské cesty posypané hrubým kamením a lemované ostrými trny růže šípkové na něj čekala ONA. Jeho Královna. Krásná, ušlechtilá, inspirující a laskavá. Marmeláda s duší. Ona hrdě usedla na trůn po boku svého Krále a vdechla celému Medovému království nový začátek.

Rozdává něhu, hojnost a lásku nejen svému Králi, ale i všemu lidu v království a za jeho hranicemi. Je to prostor zdraví, radosti a bohatství.

Toužíte se stát také součástí příběhu Medového krále a Marmelády s duší Pošumaví? Vydejte se cestou s nimi a ochutnejte kousek z jejich ráje...

Jak chutná Med z Pošumaví našim zákazníkům?

 Pravý přírodní med z panenské přírody v Pošumaví je přímo fantastický. Má jedinečnou chuť. Při každém soustu je cítit, že je poctivě a s láskou vyráběný. Mohu všem jedině doporučit a vyzkoušet tento přírodní všelék.

Ivona Zlámalíková

Cestovatelka a specialistka na plavby v zámoří

www.ivonazlamalikova.cz

Vaše pilné včelky vyrábí opravdu velmi kvalitní a dobrý po všech stránkách - MEDÍK jak má být. Již několik let jsem věrnou zákaznicí a jsem velmi spokojená a mohu všem jen doporučit. Za mě dávám 5*****/ P.S. Med výstižný slovy Aristotela: " MED je rosa destilovaná ze světla hvězd a duhy"

Jitka V.

Důchodkyně a vášnivá kuchařka

Hledali jsme kvalitní med a našli jej v Pošumaví. Děkujeme za možnost být vašimi zákazníky. Med je vynikající, voňavý a hustý. V každé skleničce poznáváme lásku a vášeň, se kterou je pro nás připravována. Vždy originální obal a dárek navíc. WOW. Ceníme si vymazlenosti a jedinečnosti. 

Míša a Pavel K.

Milovníci zdravého životního stylu, bankéři


Z děkovných dopisů a slov...

Milí Jaruško a Stando,
dnes jsem otevřela balík od Vás a musím říct, že na mě dýchla čistá Láska! Způsob, jak byly jednotlivé skleničky zabaleny, na každé skleničce certifikát, na jedné dokonce medový kabátek!!:-) A k tomu další dárek v podobě vynikajícího džemu...a ještě v obálce ručně psané poděkování! Jedním slovem-úžasné!! Moc, opravdu moc si toho vážím a z celého srdce děkuji!! Je úplně hmatatelné, že všechno, co děláte, děláte srdcem a s láskou...

Hanka Vyskočilová, Zlín


Ráda bych moc poděkovala za med. Svou chutí a vůní mě vrátil do vzpomínek na dětství, které jsem trávila na chalupě u Nepomuka. Do nedaleké myslivny, kde měl pan hajný včely, jsme jako děti běhaly a ještě čerstvý ochutnávaly přímo z plástů. Děkuji za připomenutí nejkrásnějších dětských let.

Iva M. Kosmetická poradkyně Mary Kay


11. reprezentační česko-německý ples 2019 - poděkování

Vážená paní Frančíková.

Chtěli bychom Vám velmi poděkovat za partnerství na této významné společenské události. 11. REPREZENTAČNÍ ČESKO - NĚMECKÝ PLES, který se konal 9. února 2019 v Měšťanské besedě v Plzni, byl určen návštěvníkům z české i německé strany. Velmi si vážíme vašeho partnerství a pevně věříme, že nám zachováte přízeň i v budoucích projektech. 

Excellent Plzeň s.r.o.


Med s neuvěřitelnou silou přírody! 

Mgr. Jaroslav Fecuš, Ekosfera s.r.o.


Když dorazil balíček s Jaruščinými poklady, nadšeně jsem se vrhla na vybalování. Moje nadšení rostlo každým okamžikem. Barevné skleničky, krásné letáčky, ze všeho čišela radost z té práce.

První jsme testovali jablíčko s oříškem, Jaruško klobouk dolů! To bylo něco, s manželem jsme si nechali jako dezert a nepřežila den otevření. Další jsem testovala hroznové víno s malinami, vynikající kompozice, lahodná chuť. Tyhle ty marmelády jsou dezert, na chleba by to byla škoda. Další nás teprve čekají, mlsně na ně koukám na poličku.

Martina Novotná, Litomyšl (nadšená propagátorka zdravého životního stylu, bylinkářka, www.sctiande.cz)


Dobrý den paní Frančíková, děláte krásnou a užitečnou práci, proto její produkty jsou excellentní.

Anna Šperlová, Plzeň (jednatelka a zakladatelka Excellent Plzeň, s.r.o., www.excellentnizena.cz)


Vynikající med! 

Alice Fišerová (majitelka a provozovatelka masážního a kosmetického studia v Klatovech, www.alicefiserova.cz)


Kupuji med jedině u vás. Má plnou chuť, intenzivní vůni a opravdu pomáhá. Stačí jedna lžička denně jako prevence a žádné nachlazení nás doma nepřepadne. Děkujeme.

Petr K., Hořovice


Jako včelař, který své hobby naprosto miluje jsem přesvědčen o tom, že náš med je ten nejlepší. Asi jako každý včelař. Když se mi dostal do ruky med paní Frančíkové, byl jsem nesmírně mile potěšen formou jakou byl prezentován. Jako by ho někdo právě vytáhl od babičky ze spíže, vlídná atmosféra z osobního věnování prosvětlí každý den.
Med je chuťově lahodný, je těžké posuzovat medy odbornými slovy. Fakt je, že už při otevření skleničky se člověk na něj má začít těšit a jeho vůně má nosu lahodit. V tomto případě první dojem na jedničku. Je v něm znát hodně bylinek, které se třeba u nás ve VČ nevyskytují, i proto mi bylo líto mazat ho jen tak na chleba. Med jsme s manželkou užívali po lžičkách, jako dezert, případně k doladění chuti ovoce. Jako zdravé mlsání je nedostižný.

Vřele medy doporučuji!

Josef Novotný, Litomyšl