První Májové medobraní roku 2020

03.05.2020

Po dlouhém půl roce máme konečně svůj MED z Pošumaví. Trojnásobného zlatého vítěze a hrdého nositele pečetě Med jak má být® jsme vyprodali a spotřebovali už koncem října 2019. Ptali jste se, volali a chtěli ho pod stromeček. Došel, prodal se a schoval do marmeládových skleniček dříve, než jsme předpokládali.

Loňská sezóna byla medově trochu ochuzená, vlivem suchého a téměř beze srážkového léta, se snůška podstatně zmenšila a tak tak pokryla spotřebu všech rezervací, včetně té naší. Medu jsme potřebovali v hojném množství i do naší Regionální potraviny Hrušky s medem.

Letos jsme včelstva posílili. Motivovali jsme nás k tomu a my za to moc děkujeme. Na mnoha četné žádosti jsme spustili v předstihu i rezervační formulář. Elektronická brána do našeho medového království se otevřela o měsíc dříve, než jak tomu bylo roky předtím. Chtěli jsme mít jistotu, že se na vás dostane. Chápeme a jsme nadšeni, že vám Med z Pošumaví chutná.

Postupně začínáme vyřizovat pořadník. Kdo máte rezervaci medu z lučního kvítí a ovocných stromů, obdržíte email během následujících dvou týdnů včetně informace osobního vyzvednutí či zaslání prostřednictvím smluvních přepravních partnerů. Osobní kontakt proběhne dle individuální dohody a za přísných hygienických opatření. Děkujeme pěkně za pochopení.

Jako každý rok, i letos zasíláme sklenici do Výzkumného ústavu včelařského, aby kvalita medu byla opět požehnána úřadem nejvyšším. Zpečetíme ji tak černé na bílém. Však víte a znáte. A my vám za vaši důvěru moc děkujeme.

V naší smluvní tiskárně mají také napilno. Letošní rok jsme přichystali zbrusu nové etikety, jsou již schválené (popsané dle vyhlášky) a během zítřka jdou do tisku. Jakmile budou sklenice kompletní, posíláme je za vámi.