Med z Pošumaví oznamuje začátek nové medové sezóny

První letošní Med z Pošumaví jsme už ochutnali! Ještě sice není vytočený, jen jsme tajně našim pilným včelkám sebrali falešně vystavěný plást naplněný naším tekutým zlatem. A jak chutnal? Božsky! Vyznačuje se sytou barvou a plnou chutí nektaru převládajícího květem pampelišky. Zastoupení mají i ovocné stromy, jakými jsou jabloně, třešně a švestky. A také jsme nachytali při obchůzce krajinou pilné dělnice na květenství trnky. Med zkrátka a dobře chutná svěže a jarně.

Chladné počasí v prvních májových dnech nám zhatilo plány. Medobraní se odsouvá, až zase vykoukne sluníčko a jeho silné paprsky vylákají včelky zpátky ven z úlů do poctivé práce. Vzpomínám na loňskou sezónu, kdy první stáčení medu proběhlo již koncem dubna. Slunce tehdy sálalo a umožňovalo sběr nektaru při venkovních teplotách překračujících dvacet stupňů Celsia. Apríl se opravdu vydařil. Za to ten letošní si s námi i s přírodou tak trochu zahrává a laškuje. 

A protože máme již vytvořený pořadník objednávek (za což velmi děkujeme), slibujeme, že jakmile bude med připraven k odběru, vyšleme k vám našeho e-mailového pošťáka s důležitým sladkým poselstvím. 

Všechny informace týkající se ceny medu, množství a balení naleznete v našem novém ceníku pro rok 2019, kam budeme postupně vkládat novinky a přidávat produkty. Zde si můžete své sladké medové skleničky rovněž rezervovat vyplněním krátkého rezervačního formuláře odeslaného do našeho medového krámku.

Děkujeme.

Navštivte také náš marmeládový svět. Letošní rok začal opravdu sladce. V únoru jsme získali certifikát Českého systému kvality služeb jako jediní výrobci v České republice pro marmeládové a džemové skleničky! 

Březen se nesl v duchu vítězství na světové úrovni. V anglické Cumbrii jsme obstáli s našimi citrusovými marmeládami mezi třemi a půl tisíci výrobci z celého světa. Získali jsme zlatou medaili za marmeládu z italských pomerančů, dvě stříbrné pro marmeládu z pomerančů a hrušek s kapkou Zlaté hruškovice a čistou citronovou

Bronz pak obsadily marmelády citron s belgickou čokoládou a pomeranč s Cointreau Fizz®.

V dubnu jsme získali certifikát Šumava - originální produkt® a řadíme se mezi hrdé byznysové krajany naší milované Šumavy. 

Inspirujte se v našem marmeládovém blogu a ochutnejte naše sladké skleničky s příběhem. Do marmeládového krámku přímo tudy >>