ČESKÝ MED ROKU 2018 vyhlásil své výsledky! Získali jsme 3 zlaté medaile

Srpnové odpoledne v Pošumaví, ještě k tomu třináctého. Neúprosné vedro by se dalo krájet, ptáci ve větvích stromů tence prozpěvují, suchá tráva pod chodidly slabě šustí a sotva viditelný pramínek nedalekého potůčku si klestí cestu odkvétajícími blatouchy. V jetelových hlavičkách na nedaleké louce si hrají na schovávanou naše včelky, které se snaží posbírat co nejvíce nektaru a přitom se pokoušejí vyhledat temný stín v praskajících listech lučního kvítí. Příroda si tu hovoří svým jazykem a my se vydáváme do nedalekého lesa nabrat další sílu a inspiraci. 

Dopoledne jsem poslala letošní poslední vzorek medu do soutěže. Společně s našimi dělnicemi jsme udělali maximum pro to, abychom vyrobili to nejlepší z lůna místní krajiny a připravili do skleniček med hodný ocenění. Teď už je to v rukou České pošty. V luxusním kabátku značky WECK si to balíček míří do Výzkumného ústavu včelařského v Dole, aby se nechal okoukat, zkontrolovat, posoudit, analyzovat a vyhodnotit.

Ticho a samota zdejšího okolí je učiněným balzámem k regeneraci všech smyslů. Mezi ovocnými sady pozvolna přecházejícími do hustého smíšeného lesa je pomalá chůze více než obyčejnou procházkou. Troufám si ji nazývat lékem. Člověk se musí vydat tím téměř zapomenutým rájem na Zemi, kam lišky chodí dávat dobrou noc a svítání provází hluboké troubení jelenů a rychle pochopí, jak mocnou silou tady příroda vládne. Kousek z tohoto magického kraje vkládáme do exkluzivních skleniček a dopřáváme tak každému blahodárné prožitky z každé ochutnané lžičky.

Tímto malým výletem oslavujeme zdárné zakončení medové sezóny a uctíváme každou skleničku, kterou jsme mohli vlastníma rukama naplnit a předat dál. S velkou trpělivostí vyčkáváme na ortel úřadu nejvyššího. Poslední možnost zaslat med k posouzení byl patnáctý srpen. Stihli jsme to v "last minute" a cítíme neochvějnou radost a silnou pokoru. 

V mezičase jsme volné letní dny strávili v chladných tlustých zdech hradů a zámků. Cestování rozšiřuje obzory, dodává motivaci a poskytuje inspiraci téměř na každém rohu. Je více než zajímavé, že nás cesty zavedou na taková místa, kde se setkáváme s podobně zainteresovanými lidmi, co našli svou vášeň v marmeládování a medování zrovna tak, jako my. Předávání zkušeností, cenných rad a nápadů plyne úplně přirozeným proudem a z náhodných shledání se klubají dlouholetá přátelství.

Z každého výletu nebo dovolené si domů přivážíme tamní lokální a regionální sladké výrobky místních mistrů. Namísto značkových kabelek či zlatých šperků se nám v kufrech krčí hand made marmošky a netradiční chutě medů. Z Kajmanských ostrovů přes Atlantik se s námi až do Pošumaví vydala naprosto jedinečná chilli marmeláda z jedné rodinné firmy, která si cení hodnot kvality a originality podobně jako my.

Chilli džem z Kajmanských ostrovů
Chilli džem z Kajmanských ostrovů

O měsíc později nás čeká v poštovní schránce přímo ohromující překvapení. Výsledky soutěže jsou tu! ČESKÝ MED ROKU 2018 rozdal medaile. Všechny tři posouzené vzorky našeho lahodného medu z Pošumaví získaly ZLATOU MEDAILI. 

Plný počet dosažených bodů. Každá sklenička sladkého zázraku stojí na stupni vítězů a pyšní se známkou ZLATÁ. Je to pro nás velká pocta a zároveň obrovský závazek do příští sezóny ocenění nejvyšší si obhájit.

V diáři nás čeká další významné datum. Dvacátý říjen si slavnostně jedeme do hanácké metropole Olomouce pro převzetí medailí. Výstaviště Flóra poctí 21. konferenci zlepšovatelů a vynálezců spojenou s mezinárodní včelařskou výstavou, kde se veřejně vyhlásí výsledky všech soutěžících a osobně se předají těm nejlepším do rukou metály dle jejich zásluh.

Děkujeme všem našim zákazníkům, kteří společně s námi budují naši rodinnou značku. Nesmírná slova díků posíláme k těm nejlepším odborníkům do Výzkumného ústavu včelařského za ocenění naší práce a především našeho výjimečného Medu z Pošumaví.


Zdroj: www.beedol.cz, www.vcelarstvi.cz