Inspirace z Pošumaví 

(s láskou k vám, úctou k přírodě)


18.5.2019

Od dnešního dne je opět Med z Pošumaví naskladněn. Děkujeme za velký zájem o náš sladký produkt. To, že vám chutná, jsme poznali po prvním medobraní poloviny včelínů. Během tří dnů byl zcela vyprodán. Děkujeme za trpělivost těm, kteří si na něj vyčkali do dnešního dne. Konečně se počasí umoudřilo a pustilo nás do úlů. Stále se nám líhnou včelí miminka z nových oddělků a máme upřímnou radost, že se jim v Pošumaví daří. 

Sklenice Medu z Pošumaví o váze 950 g je za cenu 130,- Kč. Rezervovat si ho můžete prostřednictvím formuláře uvedeného v ceníku. Pokračujte tímto odkazem. Děkujeme.


13.5.2019

Velký zájem o Med z Pošumaví nás velmi těší a připravujeme ho pro vás s láskou, vášní a nadšením.

Počasí nám zatím moc nepřeje, proto odkládáme vytáčení medu z dalších včelínů na dobu neurčitou. Věříme však že během týdne se na obloze sluníčko přeci jen objeví a dovolí nám sladký pokrm z plástů přesunout do skleniček a rozeslat dál do světa.

Začínáme s oddělky (rozšiřováním dalších včelstev) a tak chvilku potrvá, než nová včelstva přijdou do síly a dělnice začnou opět pilně pracovat. Zatím se nám líhnou včelí miminka. 


9.5.2019

S radostí vám hlásíme, že letošní PRVNÍ Med z Pošumaví je vytočen, rozlit do skleniček a připraven k odběru. Dnes posíláme elektronického pošťáka pana E-maila, aby všem registrovaným čekatelům přinesl zprávu, že si svou objednávku mohou vyzvednout. Plzeňanům přivezeme med ve středu 15. května a všem ostatním ho balíme do krabiček a rozesíláme prostřednictvím dohodnutých dopravců. Děkujeme.

Co nového v deníku Marmelády s duší Pošumaví? Nejnovější novinky se dočtete na tomto odkazu >>


20.4.2019

Dnes jsme ochutnali náš letošní první med. Není ze stáčení, ale z falešně vystavěného plástu, kterým si včelky posílily místo k ukládání nektaru. A jaký je? Fantastický. Převážná chuť a vůně je z květů ovocných stromů a pampelišek. Můžete se těšit, až bude po medobraní a čerstvý medík pro vás nalijeme do skleniček. 


18.4.2019

Včelky létají v plné síle a aktivitě. Nektar snášejí z pampelišek, fialek, květů ovocných stromů a trnek. Za měsíc se můžete těšit na letošní první medobraní. 


31.1.2019

Poslední den v lednu nabídl sluníčko! Želivský vrch pod silou jeho paprsků začal pomalu roztávat. Vzduch byl nasycený vůní vody a vykukující promrzlé trávy. V holém křoví podél cesty zvesela zpívaly sýkorky a nad hlavou mi létalo hladové káně, co se snažilo z výšky ulovit nějakého hlodavce, pokoušejícího se nakouknout ze své nory ven a zkontrolovat, zda se tak náhodou už neblíží jaro.

Vysvědčení (v podobě plesových lístků) si vyzvedl i náš Med z Pošumaví. Jako partner akce se blýskne ve večerní róbě už příští sobotu. Před dnešní ochutnávkou si do strání vyrazil i náš nový ananasový džem. 


20.12.2018

Oblékáme Med z Pošumaví do zimních kabátků. Oblečky ZDARMA ke každému devíti set padesáti gramovému balení. Ručně upletený kabátek a čepička z kvalitní zimy, háčkovaná mašlička.